Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-21 11:04:10

Robert Glasper Experiment

2017-07-1520:00 Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Szczecin

Gwiazda jazzu i soulu w Polsce!

Cena biletu: 85 zł

Robert Glasper to amerykański pianista, kompozytor i producent, jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego jazzu, R&B i hip-hopu. Robert Glasper Experiment został uhonorowany w 2012 roku nagrodą Grammy za płytę "Black Radio" w kategorii "Najlepszy album R&B".
Album „Black Radio" to śmiała wyprawa w nowe muzyczne terytoria, przekraczająca ograniczenia poszczególnych gatunków muzycznych. Na płycie pojawiają się elementy jazzu, hip-hopu, R&B, soulu i rocka, sprawiając, że twórczość Glaspera wymyka się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu. Robert Glasper był wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a statuetkę zdobył jeszcze dwukrotnie: w kategorii Best Traditional R&B Performance za utwór "Jesus Children of America" oraz za ścieżkę dźwiękową do filmu "Miles Ahead", którego bohaterem jest Miles Davis - jedna z najważniejszych postaci w historii jazzu.
Formacja Robert Glasper Experiment wystąpi w swoim najmocniejszym 6-osobowym składzie! Po ubiegłorocznym koncercie Macy Gray czeka nas w Szczecinie kolejna porcja czarnej muzyki w najlepszym wydaniu.

Miejsce wydarzenia

Logo: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34
70-540 Szczecin

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus