Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-21 11:01:29

APOCALYPTICA plays METALLICA

2017-07-0620:30 — 2017-07-07 Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Szczecin

Jedyny koncert w Polsce na 20-lecie wydania debiutanckiego albumu „Apocalyptica plays Metallica by Four Cellos"!

Cena biletu: 135 zł

Apocalyptica to jedna z najsłynniejszych współczesnych grup rockowych.
Powstała w 1993 roku w Finlandii, a tworzą ją absolwenci słynnej Akademii Muzycznej imienia Sibeliusa w Helsinkach. Debiutancki album grupy Apocalyptica plays Metallica by Four Cellos z 1996 roku wywołał wielki ferment na całym świecie. Okazało się, że muzykę rockową można z wielkim powodzeniem grać na cztery wiolonczele!
Od tamtego czasu grupa stała się rockową instytucją i objechała z koncertami cały świat grając trasy wieloma największymi gwiazdami rockowej sceny jak Metallica, Sepultura czy Rammstein. Zespół wydał do tej pory dziewięć płyt, nie licząc wielu kompilacji. W Polsce grupa cieszy się wyjątkowym statusem i wielką popularnością od początku działalności.
W Szczecinie zespół zaprezentuje program oparty na twórczości grupy Metallica na 20-lecie wydania debiutanckiego albumu „Apocalyptica plays Metallica by Four Cellos". Rocznica została udokumentowana specjalną, zremasterowaną wersją płyty z trzema dodatkowymi utworami, a zespół pod jej szyldem wyruszył w kolejną światową trasę koncertową. Legendarny krążek pozwolił słuchaczom odkryć na nowo hity najpopularniejszego zespołu metalowego, a Apocalyptica stworzyła nowy gatunek muzyczny, który sprawił że ich kariera trwa nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat, a koncerty wyprzedają się na całym świecie do ostatniego biletu.
Setlista obejmować będzie największe hity Metalliki : Enter Sandman, Master of Puppets, Creeping Death, Nothing Else Matters, One.

Miejsce wydarzenia

Logo: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34
70-540 Szczecin

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus