Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-14 15:26:16

Festiwal Apostrof zawita do Szczecina

2017-05-15 — 2017-05-21 Empik Kaskada, Szczecin

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Między 15 a 21 maja do Szczecina przyjadą Jonathan Carroll, Magdalena Witkiewicz, Wojciech Kuczok. Kuratorem tegorocznej edycji Apostrofu został Szczepan Twardoch.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Z okazji premiery „Kolacji wrony” Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury i szczeciński Empik odwiedzi popularny pisarzy amerykański – Jonathan Carroll - twórca „Krainy Chichów” czy „Zakochanego Ducha”. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, który postawił już ostatnią kropkę w powieści kryminalnej „Czarna”. Z kolei Magdalena Witkiewicz przekona miłośników literatury kobiecej, że nawet najbardziej niepozorna decyzja, może wpłynąć na całe życie. Właśnie o tym jest jej niedawno wydana powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.
Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku bierze czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.
W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Szczecinem festiwal zawita do Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Organizator: Empik
Miasta festiwalowe: Szczecin, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa

Miejsce wydarzenia

Logo: Empik Kaskada

Empik Kaskada

aleja Niepodległości 36
70-404 Szczecin

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus